ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8382310
*
nr 838 2310
Spegel
metallram, höjd: 66 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2013
kl 18:13:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 02:15:35
1
100 kr
5/8 00:18:06
2
150 kr
5/8 15:07:00
3
400 kr
5/8 15:44:09
4
250 kr
5/8 15:45:04
4
350 kr
5/8 15:45:38
4
450 kr
5/8 17:41:04
5
500 kr
5/8 17:48:17
3
700 kr
5/8 17:51:01
5
700 kr
5/8 17:54:54
5
800 kr
5/8 18:05:32
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metallram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 838 2310
Spegel
metallram, höjd: 66 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 02:15:35 | 1 | 100 kr |
5/8 00:18:06 | 2 | 150 kr |
5/8 15:07:00 | 3 | 400 kr |
5/8 15:44:09 | 4 | 250 kr |
5/8 15:45:04 | 4 | 350 kr |
5/8 15:45:38 | 4 | 450 kr |
5/8 17:41:04 | 5 | 500 kr |
5/8 17:48:17 | 3 | 700 kr |
5/8 17:51:01 | 5 | 700 kr |
5/8 17:54:54 | 5 | 800 kr |
5/8 18:05:32 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metallram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14